Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kulatý stůl s politiky

12. 10. 2012

 

     Dne 8.září 2012 proběhla v sále Domu techniky na Kladně akce „Kulatý stůl“ s krajskými  politiky. Zorganizoval ji, připravil a výborně zajistil, jako vůbec první akci Rady seniorů středočeského kraje její nově zvolený předseda, pan Vajs, který také předsedal.
       Zúčastnilo se celkem 8 zástupců stran (dle abecedy) ČSSD, ČSL, KSČM, ODS, SPOZ, Solidarita, TOP 09 a VV. 
       Pan Vajs schůzku zahájil a předal slovo moderátorovi. Tím byl dr. Pernes, předseda Rady seniorů ČR. Ten vymezil dobu projevu politika na 5 minut a zaměření na krajskou problematiku. Dotazy účastníků časově neomezil a rozhodl, že politikům budou položeny vždy tři otázky.  Zúčastnění zástupci pol. stran přednesli  5ti minutové úvodní projevy, v podstatě prezentovali sebe a svoje strany.
       Poté jsme měli klást otázky my z fóra. Již první tazatelka moderátorovi systém rozložila.   Kritizovala a hodnotila pomalu vše okolo sebe. Politici začali odpovídat na její kritiku jako na otázky a pokračovat v reklamě svých nejlepších úmyslů.  Celou debatu to rozmělnilo.  Vrcholem však bylo, když na jednu poznámku dalšího tazatele o rozdílu mezi důchodem otce a syna (staro a novodůchodci) odpověděl místo politiků dr. Pernes . Udělil si neomezený čas a jeho projev,  zcela mimo jím určené téma, zabral více než 35 minut.
       Toto mu přímo na místě a správně vytkl ing. Zajíc. Schůzka potom ještě chvíli pokračovala.  Vize a názory politiků na kvalitu služeb kladenské nemocnice, dopravní obslužnosti, možnosti využití mikrobusů, kritiky nepřítomného exhejtmana Ratha, rozdílu mezi úplatkem a sponzorským darem při pokusu získat nedostatkové místo v domovech seniorů apod..
        Poté co řada lidí odešla, moderátor diskusi ukončil.
         Závěrem schůzku nádherně vyhodnotil předsedající pan Vajs. Řekl, že by bylo rozhodně lépe, kdyby se používalo slůvko -budu- místo slůvka  -chci-. 
                                                                                                                   Wolf Rudolf