Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týden aktivit naší 3.MO SDČR o.s.Kladno

28. 11. 2012

 

Týden aktivit naší 3.MO SDČR o.s.Kladno
Týden od 19.11. do 25.11.2012 byl v naší organizaci rušný a plný aktivit. Proto si přečtěte, co jsme všechno v tomto týdnu stačili.
V úterý proběhla vycházka do okolí Kladna. Jeli jsme vlakem do Kamenných Žehrovic a odtud pěšky kolem Záplav, přes obec Kamenné Žehrovice, lokalitu Kalspotu, což jsou mokřiny pod obcí. Do mírného kopečka směrem k restauraci Na plůtku jsme se trochu zadýchali. Proto nám přišla vhod zastávka na kávu a teplou polévku. Po krátkém odpočinku jsme se vydali směrem k obci Doksy a po cyklostezce do Rozdělova, kde nás začalo ubývat. Dál jsme pokračovali ke Sletišti a k nádraží ČD Kladno, kde se naše skupinka definitivně rozešla. Nebylo nás na vycházce mnoho, snad to zavinilo ranní nepříjemné mlhavé počasí, ale bylo nám spolu dobře, zvláště když se odpoledne na chvíli ukázalo i sluníčko.
 

spolu-na-vychazce.jpg

Ve čtvrtek členky výboru navštívily v rámci spolupráce Mateřskou školu Velké Přítočno, kde probíhala výstava výtvarných dílek našich malých dítek. Po prohlídce za účasti dětí se členky s dětmi usadily na koberci a ukazovaly dětem přinesené knížky, které měly schované po svých dětech nebo když ony byly malé. Děti byly soustředěné v hloučcích kolem jednotlivých „bobiček“ a bezprostředně si nimi tiše povídaly. A protože jsme akci nazvali „Babička čte pohádku“ pí Miluška Petříková jim přečetla pohádku z knížky o Hurvínkovi . Děti měly radost z dárků v podobě knížek a bonbónů. I ostatní knížky jim většinou naše členky věnovaly. Děti ještě zatančily Mazurku pro babičku. Srdečně jsme se navzájem rozloučily. Naše děvčata odcházela s příjemným vědomím, že jejich knížky dostaly příležitost k druhému životu.
 

ms.jpg

 

ms1.jpg

 
 
 Konec týdne již voněl Vánoci, protože jsme se v sobotu vypravili do  zámku v Nelahozevsi, kde  probíhaly vánoční trhy. Byla nás velká skupina /21/ .Vesele jsme  pochodovali kolem řeky z Kralup do Nelahozevse. Cestou jsme si pochvalovali pěkné počasí, které nás provázelo, dokonce odpoledne svítilo krásně slunečno. Po prohlídce stánků na trhu a zámku jsme se rozdělili. Někteří jeli vlakem do Kralup, ostatní si pochod zopakovali a jeli později. Měli jsme radost, jak se nám výlet vydařil.Protože jsme zde byli již potřetí, zařadili jsme tuto akci do našich tradic. Současně probíhala i vánoční výstava ve Velkém Přítočně, kam si někteří z nás domlouvali na druhý den  nedělní odpolední vycházku.

trhy.jpg

 

img_0451.jpg

 Zaznamenala Hana Wolfová