Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kladenští důchodci mají opět srdce na pravém místě

27. 12. 2012

Kladenští důchodci mají opět srdce na pravém místě

26. 12. 2012
Článek byl převzat z webových stránek - www.sdcr

 

    Krajská rada Svazu důchodců ČR Středočeského kraje a funkcionáři několika  kladenských organizací, tj. 1. a 3. místní organizace Svazu důchodců ČR, Územní organizace Svazu diabetiků, Českého svazu žen a Klubu důchodců POLDI,  pokračují i v letošním předvánočním čase v milé tradici. Jejich zástupci navštívili dětský rehabilitační stacionář Zvonek v Kladně a na besídce, kterou pro ně dětičky předškolního věku již tradičně připravují, předali vánoční dárky.

    Tato setkávání vznikla před několika lety, kdy jsme  v kladenském divadle na představení při oslavě Mezinárod. dne seniorů vybírali dobrovolné vstupné, které jsme     ihned po skončení slavnostně věnovali dětskému rehabilitačnímu stacionáři Zvonek. Tehdy jako poděkování za tento dar uspořádaly pracovnice Zvonku s dětmi besídku, na kterou jsme byli pozváni. Bylo to pro nás milé setkání, které od té doby pravidelně opakujeme v létě před Mezinárodním dnem dětí a právě v předvánočním čase.

    Ze svých skromných prostředků dávají kladenští důchodci společně peníze na nákup dárků, které jsou pro tyto děti ze zdravotního i výchovného hlediska vhodné. Z dobrovolného vstupného jsme několikrát zakoupili např. krásné dřevěné hračky a potřeby na kreslení. V současné době již na oslavu Mezinárodního dne důchodců nejsou finanční prostředky, proto mezi sebou vybíráme skromnější částku a dětem věnujeme knížky a potřeby na výtvarnou výchovu. Na besídce obdivujeme, s jakou láskou odborné pracovnice Zvonku s dětmi pracují, co je dokáží naučit. Dětská radost a rozzářená očička, když za jejich výkony zaznívá zasloužený potlesk přítomných, jsou nám vždy krásnou odměnou a potěší srdce každého z nás.

    Zástupci kladenských důchodců  prožili v úterý 18. prosince 2012 s dětmi opět krásné chvilky a jejich vzpomínky  budou příkladem laskavého a tolik v dnešní době potřebného mezigeneračního přátelství. Zaslouží si za to naše upřímné poděkování.

Hana Němcová, místopředsedkyně Svazu důchodců ČR,

foto: Hana Wolfová

 

img_0692.jpg

img_0693.jpg

img_0694.jpg

img_0695.jpg

img_0696.jpg

img_0698.jpg