Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak trávíme volný čas

31. 10. 2013

 

Jak tráví volný čas přátelé z 3.MO SDČR
Dne 27.10.2013 se několik členů naší organizace vydalo vlakem do Ruzyně a potom pěšky krásnou přírodou pod letohrádkem Hvězda, kam jsme také došli. Bylo pěkné počasí a letohrádek byl otevřený. Mohli jsme si ho prohlédnou u zevnitř. Na zpáteční cestě jsme se zastavili na výstavě vzácných kamenů v Ruzyni a navečer jsme se vrátili vlakem zpět domů.
Druhý den t.j. 28.10.2013 jsme jeli podívat do Prahy, do Obecního domu, kde byl den otevřených dveří. Je to krásná kulturní památka, která patří k nejvýznamnějším secesním stavbám v Praze. Ve středověku zde stával tak zvaný Královský dvůr, v němž v letech 1383 - 1484 sídlili čeští králové. Ve 2. polovině 19. století byl dvůr zbourán a postaven nový Obecní dům na jehož výzdobě se podíleli ve své   době naši nejvýznamnější čeští malíři a sochaři. V současnosti je využíván k různým koncertům, výstavám, plesům, svatbám atd.
Poté jsme navštívili Kramářovu vilu, která stojí na letenském masivu s nádherným výhledem na celou Prahu a okolí a krásným parkem. Karel Kramář byl významný český politik a jeho manželka Naděžda pocházela ze zámožné moskevské kupecké rodiny. A hlavně to byla ona, jenž se zasloužila o nádhernou výzdobu této vily. Dnes je tento objekt využíván jako sídlo předsedy vlády, kde má svůj byt a kde se konají různé porady a setkání. Bylo to velice pěkné i za tu cenu, že jsme vystáli hodinovou frontu.
Vraceli jsme se obohaceni o nové, krásné zážitky.
 
Za celý náš kolektiv  zapsala Jana Švábová.