Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cvičíme pro zdraví

5. 1. 2013

Pohyb pro každého - převzato z webu KR Středočeského kraje SDČR

23. 12. 2012

 

    Cvičení, u kterého nezáleží na věku a respektuje zdravotní problémy jedinců existuje. Společnost Sportovní areály města Kladna ve spolupráci se Sport klubem ČASPV přichází od ledna s novým projektem nazvaným prostě "Cvičení pro seniory".

    Jedná se o řízené pohybové aktivity vhodné pro všechny lidi pokročilejšího věku, diabetiky, kardiaky, pro všechny, které bolí záda, klouby ale dokonce i pro ty, kteří se těší dobrému zdraví. Cvičení je určené především těm, kteří se rádi hýbou a nevyhovují jim druh pohybu, jaký nabízí fitcentra nebo profesionálně zaměřené kluby. Je také vhodné i pro doplnění jiných aktivit jako je nordic walking, plavání a podobné. Během cvičení bude zajištěn zdravotní dozor kvalifikovanými odborníky, kteří svým individuálním přístupem pomohou upravit třeba správné dýchání, poradí jak na správnou tepovou frekvenci a ukáží jak správně cviky provádět, aby cvičení opravdu pomáhalo a neškodilo.

    Zájemci se naučí pomocí cvičení pozitivně ovlivnit neduhy jako osteoporóza, diabetes či různá kardiovaskulární oslabení. Pohybové hodiny budou probíhat za příjemného hudebního doprovodu, cvičencům budou k dispozici různé pomůcky jako jsou overbally, gymnastické míče, therabandy, ale třeba také stopky nebo sporttestry.

    Proč je toto cvičení nabízeno téměř zdarma a s jakým záměrem byl projekt vytvořen jsme se zeptali ředitele Sportovních areálů města Kladna Lukáše Kubici: "Často jsem se setkal s názorem starších lidí, které jsem potkával ve venkovním Fitparku na Sletišti, že se rádi hýbají, ale neví jestli si těmi pohyby na přístrojích spíše neublíží, říkají, že nemůžou cvičit, protože se vůbec neohnou, jak je nohy bolí, že mají vysoký tlak a tak podobně. Uvědomujeme si, že naše populace stárne a že i senioři mají chuť stále udržovat své tělo v dobré kondici. Pří cvičení starších osob musíme brát ohled především na jejich zdravotní stav, protože v tomto věku ztrácí cévy svoji pružnost a může dojít k problémům oběhového systému. Proto je nutné cvičit pod dohledem odborníka. Jak mě ujistily lektorky z pořádajícího Sport klubu ČASPV, nemusí se senioři bát těžkých a složitých pohybů. Samozřejmě jako pro každou jinou skupinu i v tomto případě platí, že každý jsme jiný a máme rozdílnou zdatnost a genetické předpoklady."

    Jak už bylo zmíněno výše, cvičení pro seniory je nabízeno téměř zdarma: "Protože je tento projekt podporován primátorem města Kladna Danem Jiránkem, budou moci zájemci navštěvovat cvičení jednou až dvakrát týdně zdarma po celý rok. Jediný poplatek je při první registraci 100,-Kč na rok 2013, doplnil Kubica. 

A praktické informace na závěr:

Místo: Kladenská sportovní hala (vchod vpravo od hlavního vstupu do Aquaparku Kladno), až počasí na jaře dovolí, tak i ve Fitparku na Sletišti

Čas: každý čtvrtek 10:00 – 11:00 hod, začínáme 10.1.2013

Cena: 100,- Kč za celý rok - splatné při první návštěvě. Po zaplacení obdrží zájemce kartičku, která je bude opravňovat k cvičení po celý rok.

Co s sebou: pohodlné oblečení a obuv na cvičení v hale, pití.

Kontakt: e-mail: klub@samk.cz, telefon na lektorku 606 644 963, více infrmací na www.samk.cz nebo v Informačním centru v ul. TGM.

 

pohyb.jpg