Jdi na obsah Jdi na menu
 


Besídka ve ZVONKU

11. 6. 2014

 

 

 

Poslední zvonění ve ZVONKU
 
V úterý 10.6.2014 se zástupci seniorských organizací - 1.,2.,3. MO SDČR Kladno, Diaklubu, ČSŽ, Klubu Poldi KOVO, ZO Úhonice a Krajské rady SDČR Středočeského kraje, která je iniciátorem této akce – sešli v Dětském rehabilitačním stacionáři ZVONEK na Kladně. Společně s dětmi chtěli prožít vyřazení dvou dětí, které již odchází  do ZŠ. Tomuto slavnostnímu aktu předcházela besídka, kde všechny děti předvedly, co se za celý rok naučily a jak jej prožily. Od podzimu do léta se trpělivě jejich vychovatelky kromě potřebné rehabilitace věnují i zábavnému programu plného básniček, písní a pohybových hříček. Všichni se moc snaží zapojit se do společné besídky dle svých možností a sil a jejich snaha byla oceněna potleskem, který pro děti znamenal velkou pochvalu za jejich úsilí.
Spolupráce seniorů se ZVONKEM má již svou možno říci dlouholetou tradici pravidelného setkávání před Vánoci a v červnu. Každá organizace věnuje částku na společný dárek, který dětem udělá velkou radost. Jsou to hračky, knížky nebo výtvarný materiál. Nákup je vyúčtován všem zúčastněným. Pokud věnují dětem peníze, jejich předání je vždy podloženo řádnou darovací smlouvou.
Tato akce je výrazem nejen mezigenerační solidarity , ale vede díky KR SDČR Středočeského kraje k vzájemné spolupráci mezi seniorskými organizacemi.
Napsala: Hana Wolfová
 
                       img_0885.jpg